50. YILDA EYLEM VE ETKİNLİK PLANI

18.2.2020

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD'in 50. yılında, 30. Ulusal Kongremizin hazırlıklarına başladığımız  şu günlerde, yönetim kurulu olarak sizlerin de desteği ile aşağıdaki eylem ve etkinlikleri gerçekleştirmek istiyoruz.

4 - 5 Nisan 2020 tarihinde Konya Bölgesel Toplantısı. Bilimsel oturumlar yanında meslektaşlarımız ile sohbet toplantısı ve yönetim kurulu toplantısı yapacağız. Özellikle yakın çevrede bulunan meslektaşlarımız başta olmak üzere sizlerle birlikte olabilmeyi diliyoruz.

23 Nisan 2020 tarihinde, TBMM'nin açılışının 100. Yılında ilk Meclisimizi ziyaret edeceğiz.

8 - 12 Haziran 2020 haftasında ülke çapında tüm Üniversite ve Eğitim Araştırma Hastanelerinde "Trafik Kazaları Farkındalık Toplantıları"nın gerçekleşmesini planlıyoruz. Bunu başarabilmek için katkı ve yardımlarınıza gereksinim olacaktır.

8 Haziran'da vefatının üçüncü  yıldönümünde, TOTBİD Kurucu Başkanımız Prof. Dr. Rıdvan Ege Hocamızın  kabristanını ziyaret edeceğiz.

Önümüzdeki aylarda (tarih henüz belirlenmedi) ülkemizde ortopedi ve travmatoloji branşının kurucusu Ord. Prof. Dr. Akif Şakir Şakar hocamızın kabristanında hazır bulunacağız.

TOTBİD Tarihi Kitabının yazımı için çalışmalarımız başladı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Esenkaya editörlüğünde yayımlanacak kitabımızı 30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde sizlere sunabilmeyi  planlıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Türk Ortopedi Grubu'ndan detaylarını paylaşmış olduğumuz "50. Yılda 50 Burs" sloganı kapsamında 30. Ulusal  Kongremiz için 30 üyemize (20 asistan, 10 zorunlu hizmetini yapmakta olan uzman) kayıt ve konaklama desteği sağlayacağız. Ayrıca farklı kongrelerde  20 üyemize daha destek olacağız. Eğitim destekleri ile ilgili ayrıntılar zamanı geldiğinde sizlerle  paylaşılacaktır.

Bu süreçte çağımızın teknolojik gerekliliklerine adapte olarak sosyal medya hesaplarımızı  daha etkin kullanmayı hedefliyor, sosyal medyada 1'er dakikalık hastalarımızı bilgilendirme filmleri yayınlamayı planlıyoruz.

Bu yıl içerisinde  Muş'ta  yönetim kurulu toplantısı yaparak, o bölgedeki meslektaşlarımızla buluşacağız.

TOTBİD’in kuruluş tarihi olan 19 Kasım’da  Genel Merkezimizde "50.yaş günü Toplantısı: Her Yönüyle Eğitim" adlı bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Sosyoloji, felsefe, mantık, davranış bilimleri ve iletişim becerilerinin de vurgulanacağı bu toplantıda buluşmayı    ve sizlerle birlikte pastamızı kesmeyi arzu ediyoruz.

30. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde uygulamaya yönelik tartışmalı oturumlar, uygun konaklama ücretleri, hediyelerimiz ve sürprizlerimiz de sizleri bekliyor olacak.

Desteğiniz değerlidir.

50.yıl bayramımızda buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 

TOTBİD Yönetim Kurulu

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar